Ośrodek domków jednorodzinnych Złoty widok
pl
cz
de
en
 
O nas
  aktywna rekreacja *KARKONOSKI PARK NARODOWY
Karkonosze to niezwykły i unikatowy obszar pod względem przyrodniczym, odznaczający się wybitnymi walorami geologicznymi. Dlatego Karkonoski Park Narodowy i jego otulina posiadają certyfikat „Geoparku Krajowego” nadany przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Powstanie Geoparku Krajowego w Karkonoszach jest sygnałem dla wszystkich miłośników ciekawych form litosfery, ale również dla turystów szukających ciekawostek przyrodniczych, że na obszarze Karkonoskiego Parku Narodowego znajdą coś dla siebie. Wzorem innych europejskich Geoparków również nasz może być niezwykłym celem wyjazdów dla geoturystów. Karkonosze są górami bardzo starymi. Różnorodne procesy geologiczne formujące te góry trwają od przeszło miliarda lat. Karkonoski Park Narodowy znany jest ze swego bogactwa przyrodniczego, często jednak walory geologiczne i geomorfologiczne Karkonoszy nie są wystarczająco doceniane. Znajdziemy tu wiele niepowtarzalnych atrakcji przyrody nieożywionej, które sprawią, że przemówi do nas historia geologiczna Karkonoszy. Otrzymanie statusu Geoparku Krajowego podkreśla walory przyrodnicze KPN i jego otuliny w szczególnym odniesieniu do elementów abiotycznych przyrody. W skład środowiska abiotycznego wchodzą: podłoże geologiczne, rzeźba terenu i dawne oraz współczesne procesy morfogenetyczne, warunki klimatyczne, wody oraz gleby. Warunkują one rozwój świata organicznego. Decydują również o walorach krajobrazowych. Warto odwiedzić Karkonoski Park Narodowy, aby na własne oczy przekonać się o bogactwie przyrodniczym tego regionu. Nadanie Karkonoskiemu Parkowi Narodowemu i jego otulinie statusu Krajowego Geoparku może sprawić, iż obszar zostanie w przyszłości zaliczony do Światowej Sieci Geoparków stworzonej przez UNESCO.
*Teksty oraz zdjęcia nie sygnowane zaczerpnięto z portalu: http://www.szklarskaporeba.pl/
 
noclegi
kontakt
Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się o wolnych terminach, wynająć domek, apartament lub uzyskać inne informacje, prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć drogą meilową lub oddzwonimy. Można również zadzwonić na jeden z podanych poniżej numerów telefonów.
kontakt
Adres ośrodka / Kontakt:
Trzy Kultury Złoty Widok Jerzy Łaskawiec
ul. Osiedle Podgórze 3, 58-580 Szklarska Poręba
kom.: (+48) 600813763, (+48) 602415650
mail: pzge@pzge.pl
Kontakt w sprawie rezerwacji: rezerwacja@trzykultury-zlotywidok.pl
kom.: (+48) 600813763,
Adres do korespondencji:
ul. Kwiatowa 8, 51-252 Wrocław
Konto w złotówkach
77 1090 2398 0000 0001 3119 7874
Konto w Euro
IBAN – PL 61 1090 2398 0000 0001 3119 8065
SWIFT – WBKPPLPP


  Formularz kontaktowy
  Imię, Nawisko, Firma*:
  Telefon*:
  *Adres e-mail:
* wymagane pola do wypełnienia
  Pytanie:

Mapka dojazdu do ośrodka

malgosia martyna agatka złoty widok kontakt galeria ośrodka regulamin ośrodka Seo LTB - pozycjonowanie stron www

Noclegi szklarska poręba i okolice

Domki złoty widok do wynajęcia w Szklarskiej Porębie z pięknym widokiem na góry. Noclegi w okolicach Szklarskiej Poręby to oferta naszego ośrodka domków rekreacyjnych Złoty Widok skierowana
dla wszytskich osób szukających spokoju i wspaniałego wypoczynku w górach Karkonoskich. Nasze domki przygotowane są na nocleg od 4 do 9 osób - w sam raz dla rodzin.