Ośrodek domków jednorodzinnych Złoty widok
pl
cz
de
en
Ośrodek domków jednorodzinnych Złoty widok
O nas
  aktywna rekreacja
ornament
*Szklarska Poręba położona na skraju dwóch pasm Sudetów Zachodnich: Karkonoszy i Gór Izerskich to wymarzone miejsce do uprawiania aktywnego wypoczynku zarówno dla całych rodzin jak i dla sportowców. Kojarzona jest z bardzo popularnymi w naszym kraju sportami zimowymi jak: narciarstwo zjazdowe i narciarstwo biegowe, oferuje wiele możliwości uprawiania sportów mniej znanych, choć zdobywających coraz większe grono miłośników.

Stoki górującej nad miastem Szrenicy, jednego z najwyższych szczytów Karkonoszy, to fantastyczne miejsce do uprawiania skituringu. Na zróżnicowanych pod względem trudności trasach jeździć można na nartach czy snowboardzie nawet do kwietnia. W 2010 roku oddana do użytku została nowa kolejka linowa „Karkonosze Express” - jest to najdłuższy i najnowocześniejszy tego typu wyciąg w Polsce.

Góry Izerskie znane są wszystkim miłośnikom narciarstwa klasycznego. To tu od 35 lat odbywa się Bieg Piastów - najstarsza i największa masowa impreza w Polsce. To tu co roku Stowarzyszenie Bieg Piastów przygotowuje i utrzymuje 100 km tras biegowych. A dzięki niezwykłemu mikroklimatowi pokrywa śnieżna utrzymuje się tu od jesieni do wiosny. Tereny te doceniła Międzynarodowa Federacja Narciarska , która przyznała Szklarskiej Porębie prawa organizacji Pucharu Świata w narciarstwie biegowym w 2012 roku.
Szklarska Poręba jako jedno z nielicznych polskich miast posiada doskonałe warunki do jazdy psimi zaprzęgami. Dodatkowym atutem jest specyficzny, alpejski klimat panujący w naszym rejonie, dzięki któremu psy ras północnych czują się u nas jak w swoim naturalnym środowisku. W marcu 2003 roku po raz pierwszy w Polsce i właśnie na jakuszyckich trasach w Szklarskiej Porębie odbyły się zawody w sportach zaprzęgowych w randze Mistrzostw Europy WSA. Najważniejszą cechą charakterystyczną dla ducha tej dyscypliny są ludzie i ich najlepsi przyjaciele – psy.

Wielu kojarzy nasze miasto z Rowerową Stolicą Polski. Jest tu ponad 400 km tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Przygotowanych zarówno dla najmłodszych jak i dla wyczynowców. Co roku odbywa się u nas największa impreza rowerowa w Polsce – Festiwal Rowerowy Bike Action.

Szklarska Poręba i jej okolice znana jest również wszystkim miłośnikom wspinaczki skałkowej. Na licznych górskich szlakach spotkać można turystów wędrujących z kijami. Nordic walking zdobywa coraz szersze grono zwolenników. Jest to świetna forma aktywnego wypoczynku dla każdego, niezależnie od wieku, kondycji czy tuszy. A trasy wokół Szklarskiej Poręby to wymarzone tereny do uprawiania tego sportu.

Wodospad Kamieńczyka to jeden z najpiękniejszych zakątków w Karkonoszach - grał w brytyjskiej produkcji„Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”. Urok i baśniowy klimat wąwozu Kamieńczyka docenił Andrew Adamson reżyser brytyjskiej ekranizacji znanej i cenionej książki C. S. Lewisa. Mieszkańców Szklarskiej Poręby nie dziwi wybór producentów filmu. W wąwozie Kamieńczyka, z jego pionowo wznoszącymi się skalnymi ścianami, szumem spadającej z wysoka wody można poczuć się jakbyśmy zeszli do baśniowego królestwa.

Dla tych, którzy chcą spojrzeć na turystykę z trochę innej perspektywy, stworzono szlaki tematyczne. Gościom przyjeżdżającym do Szklarskiej Poręby oferujemy „Wędrówki z fraszką” czyli Dużą Sztaudyngerowską Trasę Turystyczną, gdzie można obcować nie tylko z pięknymi krajobrazami, ale również z dziełami mistrza krótkiej formy, Jana Sztaudyngera.

Dolina Pałaców i Ogrodów - Na terenie parku znajduje się 20 zamków i pałaców, które były siedzibami książąt śląskich, pruskiej rodziny królewskiej (m.in. królów pruskich: Wilhelma III i Wilhelma IV), rodów arystokracji i szlachty polskiej, niemieckiej, czeskiej i austriackiej m.in. Radziwiłłów, Czartoryskich, Schaffgotschów, Hohenzollernów. Przy budowie tych obiektów korzystano z usług takich architektów jak: Karl Friedrich Schinkel, Friedrich August Stüler oraz architekta krajobrazu – Petera Josepha Lenné. W XIX wieku powstał tu kompleks pałaców i parków wkomponowanych w otaczające krajobrazy rolnicze i leśne Kotliny Jeleniogórskiej, Karkonoszy i Rudaw Janowickich. W odległości ok. 0,5 godziny drogi samochodem od naszego ośrodka można zwiedzać perły architektury pałacowej i krajobrazu.*Teksty oraz zdjęcia nie sygnowane zaczerpnięto z portalu: http://www.szklarskaporeba.pl/
 
kontakt
Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się o wolnych terminach, wynająć domek, apartament lub uzyskać inne informacje, prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć drogą meilową lub oddzwonimy. Można również zadzwonić na jeden z podanych poniżej numerów telefonów.
kontakt
Adres ośrodka / Kontakt:
Trzy Kultury Złoty Widok Jerzy Łaskawiec
ul. Osiedle Podgórze 3, 58-580 Szklarska Poręba
kom.: (+48) 600813763, (+48) 602415650
mail: pzge@pzge.pl
Adres do korespondencji:
ul. Kwiatowa 8, 51-252 Wrocław
Konto w złotówkach
77 1090 2398 0000 0001 3119 7874
Konto w Euro
IBAN – PL 61 1090 2398 0000 0001 3119 8065
SWIFT – WBKPPLPP
  Formularz kontaktowy
  Imię, Nawisko, Firma*:
  Telefon*:
  *Adres e-mail:
* wymagane pola do wypełnienia
  Pytanie:
malgosia martyna agatka złoty widok kontakt księga gości galeria ośrodka regulamin ośrodka