Ośrodek domków jednorodzinnych Złoty widok
pl
cz
de
en
Ośrodek domków jednorodzinnych Złoty widok
O nas
  aktywna rekreacja

Aktywny wypoczynek

Szklarska Poręba to miasto idealne dla miłośników aktywnego górskiego wypoczynku, a także zawodowych sportowców. Góry rewelacyjnie sprawdzają się zarówno latem, jak i zimą. Oferują wiele rozmaitych możliwości uprawiania sportów.

Wycieczka na Szrenicę Szklarska Poręba

Szlaki turystyczne w Szklarskiej Porębie są doskonale przystosowane do pieszych wędrówek. Polecamy więc Państwu zaplanowanie wycieczki górskiej na Szrenicę (1362m n.p.m.). Jest to charakterystyczny szczyt naszego miasta. Zdecydować się można na zielony, czerwony lub czarny szlak. W każdym przypadku droga jest utwardzona i przyjemna do przejścia, a widoki rozpościerające się przed nami z samego szczytu są zachwycające.

Na szlakach górskich coraz częściej spotkać można osoby spacerujące z kijami. Nordic walking to kolejny sport, którego uprawianiu sprzyjają górskie tereny Szklarskiej Poręby. Natomiast dla tych, którzy lubią wędrówki i sztukę proponujemy atrakcyjną formę „Wędrówek z fraszką”, czyli trasę turystyczną, która pozwala obcować zarówno z pięknymi krajobrazami jak i z dziełami mistrza fraszek – Jana Sztaudyngera.

Letnie i zimowe szaleństwo

Kiedy spada śnieg na stokach naszego miasta pojawia się wielu miłośników narciarstwa. Uprawia się tutaj zarówno narciarstwo biegowe jak i zjazdowe. Tutejsze tereny zyskały uznanie nawet wśród zawodowców. Od 35 lat w Górach Izerskich odbywa się Bieg Piastów, a Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała Szklarskiej Porębie prawa do organizacji Pucharu Świata w narciarstwie biegowym.
Jednak szaleć na górskich stokach można nie tylko zimą. Latem wystarczy przenieść się na rower i wyruszyć na wycieczkę po górskich trasach rowerowych. W Szklarskiej Porębie znajduje się ich ponad 400 km, a wybierać można spośród różnych stopni trudności. W związku z tym na ten sport mogą zdecydować się zarówno wyczynowcy jak i dzieci. Warto wspomnieć, że to w Szklarskiej Porębie co roku odbywa się Festiwal Rowerowy Bike Action, będący największym tego typu wydarzeniem w Polsce.
 
kontakt
Jeśli chcecie Państwo dowiedzieć się o wolnych terminach, wynająć domek, apartament lub uzyskać inne informacje, prosimy o skorzystanie z naszego formularza kontaktowego. Postaramy się odpowiedzieć drogą meilową lub oddzwonimy. Można również zadzwonić na jeden z podanych poniżej numerów telefonów.
kontakt
Adres ośrodka / Kontakt:
Trzy Kultury Złoty Widok Jerzy Łaskawiec
ul. Osiedle Podgórze 3, 58-580 Szklarska Poręba
kom.: (+48) 600813763, (+48) 602415650
mail: pzge@pzge.pl
Adres do korespondencji:
ul. Kwiatowa 8, 51-252 Wrocław
Konto w złotówkach
77 1090 2398 0000 0001 3119 7874
Konto w Euro
IBAN – PL 61 1090 2398 0000 0001 3119 8065
SWIFT – WBKPPLPP
  Formularz kontaktowy
  Imię, Nawisko, Firma*:
  Telefon*:
  *Adres e-mail:
* wymagane pola do wypełnienia
  Pytanie:
malgosia martyna agatka złoty widok kontakt księga gości galeria ośrodka regulamin ośrodka